A+ R A-


Disco Polo święci triumfy

W latach 90-tych muzyka disco polo była bardzo popularna. Stała się jednym z kół zamachowych pierwszej komercyjnej stacji telewizyjnej, czyli Polsatu. Disco Relax czy Disco Polo Live to programy, które przyciągały przed telewizory licznych widzów. Shazza, Bayer Full, Top One, Akcent, Classic i inni zyskali olbrzymią popularność właśnie dzięki tym programom. Jednak oba programy zniknęły z anteny w 2002 roku ze względu na niską oglądalność.

Po kilku latach posuchy muzyka disco polo przeżywa obecnie renesans. Zmiana jakościowa, jaka zaszła, powoduje, że najlepsze zespoły są bardziej popowe i nie kojarzą się już z przaśnymi latami 90-tymi. Disco polo zajmują się również mainstreamowe media – gazety czy stacje telewizyjne.

Jednak to Internet stał się główną platformą dystrybucji muzyki, teledysków, wiadomości. Bardzo popularna jest również powstała 2 lata temu stacja Polo TV. Według informacji Gazety Wyborczej, jest to obecnie najpopularniejszy kanał muzyczny. Oglądalność – 42 tys. widzów na minutę. Jeszcze w czerwcu ubiegłego roku Polo TV przyciągała przed ekrany dwa razy mniejszą widownię. To na antenie tej stacji miał telewizyjny debiut największy przebój muzyki disco polo – "Ona tańczy dla mnie" zespołu Weekend. Do dziś w serwisie YouTube na oficjalnym profilu zespołu piosenka ta została wysłuchana i obejrzana ponad 76 milionów raz.

MCK